Radyo Dinle
Ana Menü
Uye Menüsü
Köse Yazilari

Metin ÖZKAN


HES PROJESİ
Hes projesini iyi anlamak için bu yazıyı kalame alıyorum, Hes Çiftçiyi devreden çıkaracakmı?
...
Devamını Oku...
Uye Girişi
Kullanici
Sifreniz
Istatistik

Online Kisi: 56
Toplam Kisi:  10707840

Giris Yapmis Üyeler

Anketler
Hiç Anket Yok
Reklamlar

Hanünün Sesi

Ziyaretci Defteri
Yazan: Nazım Yazıcı    Tarih: 03.12.2016 21:07:10     Mail Gönder
Memleketimin havasını suyunu en önemlisi insanını özledim benim bu dünyadaki cennetim güzel hanönüm
 

Yazan: Osman Açıkgöz    Tarih: 20.09.2016 13:13:32     Mail Gönder
10.09.2016 Cumartesi günü Hanönü belediye kavşağında 34 LA 0411 plakalı aracımla kaza yaptım kaza sonrasında bana ve aileme yardıma gelen sağlık ocağı çalışanlarına polis ekiplerine belediye çalışanlarına ve onlara bu olanağı sağlayan Hanönü belediye başkanına sonsuz teşekkürler ederim. Allah hepsinden razı olsun.
 

Yazan: Fatih TUNA    Tarih: 04.07.2016 23:52:30     Mail Gönder
Bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz, Birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve dostluğun kazandığı bir bayram dileklerimle, mübarek ramazan bayramınızı en içten duygularımla kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.
 

Yazan: Serhat ODABAŞ    Tarih: 19.06.2016 19:08:38     Mail Gönder
Değerli Hemşerilerim Akre Group Danışmanlık olarak İstanbul'da danışmanlık yapmaktayım. www.kapasiteraporu.com adresinden bana ulaşabilirsiniz... Teşekkürler
 

Yazan: alaettin korkmaz    Tarih: 23.05.2016 09:32:01     Mail Gönder
Hanönü çalıştayı yapılmış güzelde, sadece katılımcılardan bahsedilmiş.Çalıştayda Hanönü ile igili öne sürülen öneri ve görüşlerden bahsedilmemiş.Bunlarıda yayınlarsanız gurbetteki bizlerde bilgi sahibi oluruz.
 

DEFTERE YAZIN
Adınız Soyadınız 
Mail Adresiniz 
Mailimi Göster
Mesaj 

 Degistir


hanonu tarihi
HANÖNÜ TARİHİ

lemiz yerleim yeri olarak Kzlrmak'n bir kolu olan Gkrmak Vadisi zerinde kurulmutur. Hann ismini ise ilemizde bulunan Tarihi Han'dan almtr. lemiz tarih boyunca deiik uygarlklarn kurulup yok olduu bir blgede bulunmaktadr. Bunlardan en nemli kavimler ise Kagarlar, Etiler, Paflagonyallar, Romallar, Lidyallar, Pontuslar, Bizansllar, Candaroullar devri gibi, Roma ve Bizans ana ait iskan yeri ve yerleme blgelerinin en nemlilerinden biridir.

1957 yllarnda Adliye Tekilat kurulmu ve birka yl ierisinde faaliyetine son verilmitir. nce bucak Mdrl kaldrlm daha sonra da Nfus Memurluu kaldrlm olup, Hann Bucandan Ky Muhtarl haline getirilmitir.

30 Aralk 1988 tarihinde Kastamonu ili Takpr ilesi Gkeaa Buca'na bal Hann Kynde Hann ismiyle Belediye kurulmas 1580 sayl Kanun'un 7469 sayl Kanun'da deiik 7.maddesi gereince uygun grlmtr.

Hann Kasabas Merkez olmak zere, 3644 sayl 130 ile kurulmas Hakknda Kanun'la Kastamonu ilimizde Hann adyla ile kurulmutur. lemizin kurulu tarihi 20 Mays 1990'dr.

lemiz Kastamonu iline 70 km uzaklktadr. Dousunda Sinop ili'ne bal Boyabat ilesi, batsnda Takpr, kuzeyinde Ayanck ilesi, gneyi ise ksmen Boyabat ve Takpr ileleri ile evrilidir.

Corafi konum olarak Anadolu ve Karadeniz Blgesi arasnda geit blgesi olduundan her iki blgeye has karasal bir iklime sahiptir. Blge olarak geit blgesi olduundan deiik iklimler yaanmaktadr. Baz yllarda Anadolu Blgesine zg karasal iklim hkm srmekte baz yllar ise Karadeniz Blgesine zg bol yal lman iklim grlmektedir.

l topraklarnn en dou ucunda yer alan ilemiz' in rakm 415 metredir. 20 ky ile 490 km2 lik alana yaylan ile Kastamonu'yu Sinop ve Samsun'a balayan Devlet Karayolu zerinde yer alr.

lenin nfus varlnn gelimemesinin en nemli nedeni dier illere olan gtr. Bu illerin banda stanbul, Ankara ve zmir gelmektedir.

Bu bilgiler www.hanonu.gov.tr adresinden alnmtr

Untitled Document